Cyprysik (Chamaecyparis) - choroby,szkodniki

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cyprys choruje -potrzebuję pomocy

Post »

Tak, te skyrocet wyglądały strasznie. Też miałam wątpliwości. Ale co do fachowości porad, to może jednak czasami wiedzą co mówią :wink: .Wiem, że Maja Popielarska skończyła SGGW w Warszawie, chyba architekturę krajobrazu...
wolodi
100p
100p
Posty: 173
Od: 26 lis 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Swiętokrzyskie

Re: Cyprys choruje -potrzebuję pomocy

Post »

Raczej wiedzą że mają reklamować substrala:) i wciskać wszelki kit żeby tylko wzrosła sprzedaż ich produktów. Jeśli już mowa kto co skończył to, żeby nie było, że wchodzę w czyjeś kompetencje to jestem absolwentem UR w Krakowie o specjalności ochrona roślin.
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3026
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyprys choruje -potrzebuję pomocy

Post »

Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
skorpion811-51
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7255
Od: 21 lis 2009, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie Milicz

Re: Cyprys choruje -potrzebuję pomocy

Post »

wolodi masz rację że odbudowa tych iglaków potrwa bardzo długo i rzeczywiście może chodzić o reklamę, ale chciałam uczulić na to czy jest sens leczyć jeżeli to robactwo zrobiło sobie ucztę czy nie lepiej spalić ;:137 :) A czy mógłbyś doradzić czy można już do dużych iglaków dać szczepionkę mikoryzową czy to nie ma sensu ? :wink:
Rzekła pszczółka do motyla nikt nie widzi więc zapylaj.
MOJE LINKI , Pusta miska -kliknij
SERDECZNIE ZAPRASZAM STASIA
wolodi
100p
100p
Posty: 173
Od: 26 lis 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Swiętokrzyskie

Re: Cyprysik choruje -potrzebuję pomocy

Post »

Ogólnie do szczepionek mikoryzowych podchodzę sceptycznie. Rozmawiałem z wieloma liczącymi się w Polsce szkółkarzami (woj. śląskie) i nikt nie stosuje z nich tego typu szczepionek. Dodają natomiast przy przegotowywaniu podłoża trochę ziemi ze starszych roślin (zawierające zapewne zarodniki symbiotycznych grzybów). A starsze rośliny zapewne nawiązały już relację z grzybem:) dlatego nie widzę sensu stosowania ich. Pokaże jeszcze jeden bez sens tego programu. W jednym z odcinków Maja reklamowała jakie to korzystne są szczepionki mikoryzowe. A w następnym podlewała sosenkę fungicydem(zaznaczam że całkiem zdrową). Niestety fungicyd nie jest tak selektywny że zadziała tylko na "złe" grzyby:). No chodzi tu mniej więcej o to: klient ma problem brunatny iglak(zwykle już w takim stanie że do wycięcia) no to po obejrzeniu tego programu kupi;
nawóz do iglaków, nawóz przeciwko brunatnieniu igieł, nawóz do-igielny:), fungicyd do opryskania, fungicyd doglebowy, insektycyd.:)
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cyprysik choruje -potrzebuję pomocy

Post »

A roślinka potraktowana tym wszystkim zdechnie czym prędzej... trudno się dziwić.
Awatar użytkownika
skorpion811-51
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7255
Od: 21 lis 2009, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie Milicz

Re: Cyprysik choruje -potrzebuję pomocy

Post »

wolodi pisze:Ogólnie do szczepionek mikoryzowych podchodzę sceptycznie. Rozmawiałem z wieloma liczącymi się w Polsce szkółkarzami (woj. śląskie) i nikt nie stosuje z nich tego typu szczepionek. Dodają natomiast przy przegotowywaniu podłoża trochę ziemi ze starszych roślin (zawierające zapewne zarodniki symbiotycznych grzybów). A starsze rośliny zapewne nawiązały już relację z grzybem:) dlatego nie widzę sensu stosowania ich. Pokaże jeszcze jeden bez sens tego programu. W jednym z odcinków Maja reklamowała jakie to korzystne są szczepionki mikoryzowe. A w następnym podlewała sosenkę fungicydem(zaznaczam że całkiem zdrową). Niestety fungicyd nie jest tak selektywny że zadziała tylko na "złe" grzyby:). No chodzi tu mniej więcej o to: klient ma problem brunatny iglak(zwykle już w takim stanie że do wycięcia) no to po obejrzeniu tego programu kupi;
nawóz do iglaków, nawóz przeciwko brunatnieniu igieł, nawóz do-igielny:), fungicyd do opryskania, fungicyd doglebowy, insektycyd.:)
Bardzo dziękuję ;:196 za wyczerpującą radę ale myślę że mimo wszystko magnez iglakom potrzebny czy nic im nie dawać niech sobie dają radę same.Bo u mnie na razie nie mam problemów z iglakami ale słysząc wkoło co się dzieje z tą przyrodą lepiej dmuchać na zimne chociaż nie ma co mocować się z naturą :D
Rzekła pszczółka do motyla nikt nie widzi więc zapylaj.
MOJE LINKI , Pusta miska -kliknij
SERDECZNIE ZAPRASZAM STASIA
wolodi
100p
100p
Posty: 173
Od: 26 lis 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Swiętokrzyskie

Re: Cyprysik choruje -potrzebuję pomocy

Post »

Oczywiście radzę zastosować nawóz wieloskładnikowy do iglaków najlepiej długodziałający (polecam firmę intermag z uwagi na relację cena/jakość) natomiast odradzam agrecola. Oczywiście nawóz zastosować z umiarem(lepiej za mało niż przenawozić), można także dla uzyskania szybkiego przyswojenia składników zastosować nawóz dolistnie(do-igielnie:) np. Pinivit czy florovit uniwersalny jednak on nie zawiera potasu.
Awatar użytkownika
skorpion811-51
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7255
Od: 21 lis 2009, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie Milicz

Re: Cyprysik choruje -potrzebuję pomocy

Post »

wolodi pisze:Oczywiście radzę zastosować nawóz wieloskładnikowy do iglaków najlepiej długodziałający (polecam firmę intermag z uwagi na relację cena/jakość) natomiast odradzam agrecola. Oczywiście nawóz zastosować z umiarem(lepiej za mało niż przenawozić), można także dla uzyskania szybkiego przyswojenia składników zastosować nawóz dolistnie(do-igielnie:) np. Pinivit czy florovit uniwersalny jednak on nie zawiera potasu.
Jeszcze raz dziękuję za cenne informacje, dobrze że na tym forum można kogoś spotkać z taką wiedzą ;:180
Rzekła pszczółka do motyla nikt nie widzi więc zapylaj.
MOJE LINKI , Pusta miska -kliknij
SERDECZNIE ZAPRASZAM STASIA
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cyprysik choruje -potrzebuję pomocy

Post »

Ja swoje cyprysiki w sobotę popryskałam przeciwko Bravo. Na szczęście aura była sprzyjająca. Czy powtórzyć zabieg innym środkiem za tydzień?
Dwakotki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 7 lut 2009, o 07:45
Lokalizacja: Warszawa-Zawady

Re: Cyprysik choruje -potrzebuję pomocy

Post »

Witam wszystkich :-),

Moje cypryski sa w duzo gorszym stanie niz te na zdjeciu na poczatku postu, kilka z nich nawet wymienilem bo byly kompletnie suche.

Czy ktos moze cos poradzic?.... bo przez caly post niewiele sie dowiedzialem poza tym ... ze program Popielarskiej to reklama Substrala....(a to forum jest przeciez reklamą Marolexu i co z tego?)....czyli nic z tego nie wynika jako odpowiedz na post.

Czy to jakias choroba czy szkodnik? Czy zwyczajnie je przemrozilo? W tym roku zima kazdemu dala sie we znaki. U mnie bylo przez ponad tydzien ponizej -25C.

pozdrawiam Tomek
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cyprysik choruje -potrzebuję pomocy

Post »

Tylko jak moje cyprysy przemarzły, to czemu wypuściły piękne nowe długie pędy?
Nie jestem znawcą, ale wydaje mi się, że jeżeli zmarzły to nie powinny,zacząć to okazywać dopiero pod koniec kwietnia.Dlatego prosiłam o wypowiedzi biegłych w temacie iglaków ich chorób i szkodników.
wolodi
100p
100p
Posty: 173
Od: 26 lis 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Swiętokrzyskie

Re: Cyprysik choruje -potrzebuję pomocy

Post »

Skoro Cyprysy przemarzły to co w tym dziwnego w końcu klimatu śródziemnomorskiego nie mamy:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”