Nasionnica trześniówka

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
koliber70
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 26 cze 2011, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

czy ktos odnotował juz obecnosc nasionnicy
bo na tej stronie http://piorin.gov.pl/sygn/php/rwoj.php?woj=WA cały czas cisza....
czy to mozliwe ze jeszcze nie wyleciała?
nie mogłam nigdzie znalezc tabliczek lepowych (moze jutro wybiore sie do centrum ogrodniczego...moze tam maja)
ale poki co p[ytam- odnotował ktos wizyty nasionnicy na swoich drzewach?
bardzo prosimy o wsparcie, zbieramy pieniądze na leczenie Rolka
http://www.siepomaga.pl/f/zdazyczpomoca/c/1372" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Jeszcze za wczas...
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
koliber70
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 26 cze 2011, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

dzięki :)
bardzo prosimy o wsparcie, zbieramy pieniądze na leczenie Rolka
http://www.siepomaga.pl/f/zdazyczpomoca/c/1372" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Skond jezdeś? Tu http://piorin.gov.pl/sygn/php/rpowiat.php?kod=TAKR zaglądaj, tylko znajdź swój powiat albo pobliski z nasionnicą i sprawdzaj codziennie.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
koliber70
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 26 cze 2011, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

właśnie mam komunikat...
jak ktoś z Warszawy i okolic to lance w dłoń! :wit :)
bardzo prosimy o wsparcie, zbieramy pieniądze na leczenie Rolka
http://www.siepomaga.pl/f/zdazyczpomoca/c/1372" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
zielonaalesuper
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 27 paź 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Witajcie :uszy , co prawda sezon za nami, ale i przed nami 2014. Mamy stare odmiany czereśni - dębówka i hedelfińska, drzewa są ogromne, więc o pryskaniu ich nawet nie myślę. Generalnie odmiany mało już popularne, ale dobre na przetwory. Niestety od jakichś 3 lat zaczęły pojawiać się robaczki i to w znacznych ilościach. Dawniej nie było ich aż tyle lub przeważały na jednym drzewie. Prawda jest też taka, że nie dajemy rady oberwać drzew co do sztuki, bo są wysokie i nie sięga się gdzieniegdzie mimo ich przecinki. Drzew jest z 12 i rozkładanie folii itp. to też impreza na sto dwa, bo korony mają znaczne. Zastanawiam się, czy to nie jest związane też z ptakami, w okolicy same sady, opryski, chemia i jak dawniej wróble itp. wyjadały pełno tych muszek tak teraz nie ma nic. Tak samo jak z komarami, tam gdzie nie ma ptaków to prawdziwe plagi. Czy nie znacie jakiegoś sposobu by załatwić te larwy w glebie? Czymś je podsypać? Spotkałam się z opinią, że trzeba posypać pod drzewami mieszanką soli i sody (1/3 do 2/3), ale nikt o tym inny nie napisał poza tym drzewa przez system korzeniowy wciągnął ten zestaw i też kto wie co z tego będzie. Jestem podłamana, bo w sezonie to prawdziwa atrakcja dla nas, dla rodziny, no i trochę udawało się sprzedać, ale teraz nawet nie zamierzam się wygłupiać i podsuwać komuś takich owoców. Dajcie znać jak coś nowego jest na rynku. ;:180
Love all, trust a few, do wrong to none. W.S.
wookie1982
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 7 maja 2014, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Witam serdecznie. Jestem nowy na forum, więc może zacznę od tego, że mam na imię Łukasz i jestem z Zielonej Góry. Od zeszłego roku jestem szczęśliwym posiadaczem ogródka działkowego z ogromną czereśnią. Niestety w zeszłym roku owoce były tak robaczywe, że nie dało się tego jeść. Polecono mi środek i rozwieszenie pułapki, aby złapać intruza, o którym tu mowa. I teraz nie mam pewności czy to co złapałem to nasionnica trześniówka. :D Prosiłbym o podpowiedź i pytanie co jeżeli złapała się jedna na 8 pułapek? Kiedy pryskać? Co z warunkami pogodowymi? Chciałbym w tym roku mieć radość z owoców, a nie tylko kilogramy na śmietnik.
Obrazek
francikrecz
500p
500p
Posty: 647
Od: 9 lut 2012, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lasy nad Baryczą

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Na fotce widać więcej niż chciałbyś zobaczyć. Stałymi gośćmi Twojej działki są również koziółki /komarnice/. Nie przeszkadzają ich larwy? Natomiast nasionnica składa po jednym jajeczku na każdym zawiązku, a może złożyć nawet 250 szt. Sam zdecyduj co się opłaca.


Pozdrawiam, Francik
Francik
borysj5
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 30 lip 2007, o 11:22
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Odniosles sie do fotografi wyżej a tyczy to chyba i mnie.

Mam dwie wczesne czeresnie które owocuja przed trzesniówką ale w zeszłym roku jedno drzewo w kazdym z owoców (jeszcze zielonych) miało czarną kropke. Co ciekawe nie było w nich zadnych robaków, pestka niby tez byla zdrowa a każdy owoc mial kropke i był lekko zdeformowany. Nie znalazłem Kiweciaka Pestkowca natomiast mam na drzewie muszki takie jak na powyzszej focie dokłanie nad kólkiem zaraz nad tym małym zukiem.
Czy to cos może w ten sposob uszkadzać owoce ? http://images62.fotosik.pl/954/6e3b3a83b987cfe6.jpg
francikrecz
500p
500p
Posty: 647
Od: 9 lut 2012, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lasy nad Baryczą

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

To nie ona uszkadza owoce. Opisałeś skutki żerowania owadów/insektów ssących. Dlatego należy rozwieszać tablice i je przeglądać żeby uniknąć takich widoków szybko reagując. Muszki, o których piszesz mogą być muszkami owocowymi.


Pozdrawiam, Francik
Francik
borysj5
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 30 lip 2007, o 11:22
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Ok Dzięki ide po tablice
Awatar użytkownika
tkordus
200p
200p
Posty: 231
Od: 17 mar 2010, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Powiesiłem żółte lepy na czereśni. Trześniówki nie ma u mnie w tym roku - może wypleniłem bo rok temu czereśnie nie były już robaczywe.
Za to sikorka chyba chcąc najeść się muszek przykleiła się do lepu i zdechła pewnie z wycieńczenia.
Lepy pościągałem i zastanawiam się czy wieszać następne (te się zapełniły różnego rodzaju muchami).
Awatar użytkownika
sparks25
500p
500p
Posty: 696
Od: 14 lut 2010, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie chełmno

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Akacja jeszcze nie kwitnie ostrzezen tez jeszcze nie ma [urlhttp://piorin.gov.pl/][/url] wiec nasionnica nie zaczeła jeszcze oblotów.
Pewnie to dlatego ze noce były zimne i srednia dobowa nie była odpowiednia dla ich cyklu rozwojowwgo.
Teraz pewnie ruszą skoro jest tak upalnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”