Pęcherznica kalinolistna: choroby, szkodniki, problemy

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Pęcherznica kalinolistna: choroby, szkodniki, problemy

Post »

Witam.Chciałabym się dowiedzieć czy posiadanie pęcherznicy w ogrodzie spowoduje zagrożenie szkodnikami innych roślin.Informację taką podał mi pan w szkółce.Twierdził,że żeruje na niej szkodnik(niestety nie pamiętam jaki) jest b.uciążliwy.Czy to prawda?


Proszę NIE używać w temacie wątku drukowanych liter zgodnie z zasadami przyjętymi na forum Dziękujemy
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Szkoda, że nie możesz sobie przypomieć nazwy tego szkodnika.
Sama jestem ciekawa. Może zadzwoń do niego i dopytaj.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Nie ma rośliny ,która czasami nie jest zaatakowana przez szkodniki ,a już zwłaszcza mszyce! A pęcherznica rzeczywiście jest nieskomplikowana w uprawie. :D
Awatar użytkownika
bobi
500p
500p
Posty: 768
Od: 12 maja 2006, o 09:00
Lokalizacja: Poznań

Post »

Mam pęcherznicę Luteus, śilne toto jak mało co :) Co roku tnę ją bardzo nisko i co roku wyrasta na krzaczyska. Nigdy nie zauważyłam na niej robali 8) , choć rośnie blisko róż i pod śliwowiśnią, którą zawsze coś podgryza :(

Elizo, Timko, ile miejsca należy przygotować dla pęcherznicy, której pozwoli się na swobodny wzrost? Myślę posadzić sobie
Diabolo z tyłu domu i zostawić ją w spokoju, nie ciąć jak te z przodu.
Pozdrawiam, Baśka
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Trzeba przygotować sporo miejsca, ale ja sadząc ją nie wiedziałam o tym. 3 lata temu zasadziłam jeden pęd długości ok 50 cm( kupiłam w Praktikerze). Dzisiaj to jest krzewisko rozgałęzione, w wysokości około 1,60 pomimo przycinania.Doszłam jednak do wniosku że bedę ją przycinać, tak żeby nie wlazła mi na rosnącą w pobliżu tawułę. Lubię krzewy o barwnych liściach, dlatego zaraz za tawułą (zielone liście) mam 2 berberysy o ciemnoczerwonych liściach, które też dosyć szybko rosną.
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
bobi
500p
500p
Posty: 768
Od: 12 maja 2006, o 09:00
Lokalizacja: Poznań

Post »

Eliza pisze:Trzeba przygotować sporo miejsca, ale ja sadząc ją nie wiedziałam o tym. 3 lata temu zasadziłam jeden pęd długości ok 50 cm( kupiłam w Praktikerze). Dzisiaj to jest krzewisko rozgałęzione, w wysokości około 1,60 pomimo przycinania.
W górę, to niech sobie krzaczor rośnie :) , a na szerokość, to koło o średnicy z 1,2m wystarczy?
Eliza pisze:Lubię krzewy o barwnych liściach, dlatego zaraz za tawułą (zielone liście) mam 2 berberysy o ciemnoczerwonych liściach, które też dosyć szybko rosną.
Także lubię kolorową zieleń :lol: i w pobliżu tawuł japońskich, rośnie perukowiec podolski i berberysy.
Diabolo zamierzam połączyć z przywrotnikiem, liliowcami, hostą i szałwią.
Pozdrawiam, Baśka
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

Przeczytałam wszystkie posty na temat tej rośliny i stwierdziłam że świetnie nadaje się na żywopłot aby odgrodzić się od wścipskich sąsiadów :)
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

Pytałam w szkółce ale pan mi tylko odpowieział,że to jakiś chrząszcz :?: Dzięki wszystkim za odpowiedzi.Jeszcze dzisiaj kupuje 3 krzewy,są w pojemnikach więc chyba nie powinno być problemu .W sprawie dużych liter przepraszam :oops: ,darujcie mi jestem tu "trochę"nowa.Pozdrawiam.
benia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 14 maja 2006, o 19:54
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

A co zrobić żeby zgęstniała? Moja co prawda dopiero posadzona ale jest dość arachityczna, Derenia włożyłam przed nią. Po Waszych postach rozumiem, że za blisko. W jakiej odległości go posadzić od pęcherznicy?
Tęcza
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 22 maja 2006, o 23:19
Lokalizacja: Rybnik

Post »

Akurat wczoraj kupiłam w Makro małą pęcherznicę, kupiłam w ciemno nic nie wiedząc na jej temat, ale podobały mi się jej żółte liście weszłam na nasze forum i od razu na temat tego miłego krzaczka dziękuje wam za moc informacji, kupię sobie jeszcze diablo :twisted:
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Oba krzewy rozrastają się ba conajmniej 2 m więc rozstawa powinna być spora.
Wg mnie to zły wybór łączyć derenia z pęcherznicą. Oba są podobnego wzrostu i jeden będzie zakrywał drugiego. Oba krzewy są stosowane jako tło dla niższych więc mogą rosnąć obok siebie, ale nie jedno przed drugim. Zrestą dla pęcherznicy sąsiedztwo derenia nie jest najlepszym wyborem. Jej potrzebny jest krzew który wyeksponuje jej najlepszą cechę, czyli kolor liści, więc zazwyczaj łaczy się ją z krzewami o ciemnym kolorze liści. Ale wybór należy do ciebie.
Timka

Post »

Basiu
moja pęcherznica diabolo rośnie obok derenia o takich jasno obrzeżonych listkach(nie pamiętam jego nazwy) ale bardzo dobrze to wygląda.Ten jasny dereń podkreśla jeszcze bardziej purpurowy kolor pęcherznicy
No ale to rzecz gustu :!:
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

benia pisze:A co zrobić żeby zgęstniała? Moja co prawda dopiero posadzona ale jest dość arachityczna, Derenia włożyłam przed nią. Po Waszych postach rozumiem, że za blisko. W jakiej odległości go posadzić od pęcherznicy?
Należy ją przyciąć po kwitnieniu. Nawet o połowe jeśli jest bardzo rzadka. Wtedy się pięknie zagęści. Nie należy przycinać młodych pędów ,które wybiły z korzenia.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”