Brabant żółknie od środka

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Lukaszb01
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 lip 2017, o 20:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Brabant żółknie od środka

Post »

Witam wszystkich.
To mój pierwszy post na tym forum.
Na wiosnę posadziliśmy 85 tuji trabant wzdłuż ogrodzenia.
Sadziliśmy to w kwietniu, tuje ze szkółki, około 1-1,2 m wysokości.
Na działce mamy ziemie bardzo gliniastą, podczas sadzenia roślin użyliśmy przekompostowanego podkładu pod pieczarki. Mieszaliśmy podkład (próchnicę) z ziemią w proporcji 1:3. Trochę próchnicy - reszta ziemi z działki. Sadziliśmy było bardzo mokro, później był okres gdzie bylo bardziej sucho, tuje byly troche podlewane.
Wzdluż ogrodzenia jest polozona agrowloknina. Poczatkowo wydawalo sie ze z tujami jest wszystko ok. 1,2 szt zaczęły żółknąć. W tym momencie okolo 10-12 sztuk jest takich na na ponizszych zdjęciach. Na dzialce jest dosyc mokro
I teraz pytanie, za makro, nawoz spod pieczarek pali korzenie, agrowloknina (robale pod spodem) przyciaga ryjowki i kopia w korzeniach, jakas choroba? Jak sie ratowac? sporo krzakow jest w dobrym stanie ale martwie sie zeby wszystkie nie padly. Nie wiem co robić

Pozdrawiam
Lukasz

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Brabant żółknie od środka

Post »

Na pierwszy rzut oka to wygląda na chorobę grzybową fytoftoroza
Musisz podlać zdrowe okazy preparaty na nią a zarażone wyciąć, ja zawsze usuwam uszkodzone pędy bo szkoda całą wywalić i ratuje :oops:
Na bylinach jeżeli też to masz to pousuwaj im liście i zalecam też opryski na choroby grzybowe ja używam nawet miedzian
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”