! NOWY HOSTING nasze obrazy

WAŻNE informacje. Bezwzględnie przeczytaj przed rozpoczęciem korzystania z FORUM !
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7560
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

! NOWY HOSTING nasze obrazy

Post »

Dzień dobry
Szanowni Państwo

Ponieważ z firmą Fotosik nikt z nas nie może nawiązać już kontaktu, postanowiłem, że wspólnie z Państwem wybierzemy nowy hosting

Proszę w poniższym wątku zgłaszać hostingi z których korzystacie i sprawdzają się i możecie polecić jako stały nasz hosting dla nas Forumowczów

Po kilku dniach zgłoszeń otworzę tutaj Ankietą i zagłosujecie Państwo , który wybieracie.
Wybierzemy jeden najlepszy, wspólnie w Ankiecie .

Następnie nasz programista usunie kod Fotosika z okienka gdzie piszemy posty i zamieści kod nowego hostingu, tak aby mogli Pastwo korzystać z niego (płatnie lub darmowo)
My zamieścimy oczywiście tylko sam kod ułatwiający zalogowanie/zamieszczanie w poście zdjęć.
Nie opłacamy nikomu hostingów, to już leży w gestii Użytkowników.

Dlatego sugeruję abyśmy wybrali hosting stabilny ale z możliwością umieszczania zdjęć za darmo jak i przy płatnych subskrypcjach.

Reasumując :wink: , na razie zbieramy propozycje w tym wątku.
Uprzejmie proszę o aktywny udział w tym wątku i przekazanie innym informacji o nimi, np. przez PW aby też się zaangażowali w tym wątku, bo potem WSZYSCY z tego wyboru będziecie Państwo korzystali przez lata.

Z wyrazami szacunku
Administrator forum
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7560
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: NOWY HOSTING - razem wybieramy - przekaż innym

Post »

1. Link do tematu hostingu Fotosik.pl i znikających zdjęć - viewtopic.php?t=127049
2. Kilka osób z którymi konsultowałem, chwali sobie https://postimages.org ale nie chcę nic narzucać, nie korzystam z hostingów. Jak piszą - https://postimages.org/faq można mieć bez problemu nawet dziesiątki tysięcy zdjęć na Free/darmowym Planie... ciekawe..
Płatny plan jest dość drogi 7$/ miesiąc ale na potrzeby zamieszczania na forum nie widzę potrzeby kupowania płatnego Planu.
Super wygodna obsługa jak sprawdziłem katalogi i kopiowanie linków do obrazów.

3. Usunąłem kod do Fotosika z okienka edycji postów,. Zamieściłem nowy link pod okienkiem - niebieska litera P do POSTIMAGE
Jeśli się Państwu spodoba ten serwis hostingowy, zostawimy tak jak jest od dziś. ;:4
Bardzo dobrze mi działa po kilku testach. :idea:
Deklarują, że wiecznie trwałe są zdjęcia przesłane i nigdy nie usuwają, jak czytamy na ich stronie.

---------
post admina rezerwowy
proszę niżej pisać.
Miłego dnia!
Admin.
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2808
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: ! NOWY HOSTING - razem wybieramy - przekaż innym

Post »

Od dłuższego czasu używam imgur, https://imgur.com/ Długo przechowuje zdjęcia nawet wrzucane jako anonim, nie ma jakoś przesadnych ilości reklam.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7560
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ! NOWY HOSTING - razem wybieramy - przekaż innym

Post »

Obrazek
Testowo wrzucam jakąś fotkę na hosting zdjęć, "nasz nowy", na :arrow: Postimages.
Już kod zmieniłem, macie Państwo w okienku pisząc posty. Możliwe że mamy nasz temat definitywnie rozwiązany ;:4 ;:138
A z tym co mamy w postach zamieszczane jako hosting do Fotosika, musimy na razie czekać, jest szansa że kiedyś to skorygują. :idea: Nie kasujmy więc starych postów gdzie na razie nie widać czegoś. Uzbrojmy się w cierpliwość
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20119
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: ! NOWY HOSTING - razem wybieramy.

Post »

Co dziwne u mnie Fotosik działa. Nie dalej jak wczoraj (będąc nieświadomy że coś może być nie tak) dodałem kilkanaście zdjęć... Są! :roll:
Dlatego póki co czytam to co piszecie z ciekawością ale bez parcia. :wink:
malopolanin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 758
Od: 7 mar 2018, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: ! NOWY HOSTING - razem wybieramy.

Post »

Nikt nie twierdzi, że fotosik nie działa. Jest ewidentny problem z wyświetlaniem zdjęć na FO, zwłaszcza na stronach, na których jest dużo zdjęć. Twoje wczorajsze zdjęcia widać, bo na tej stronie jest niewiele zdjęć, ale poniżej zrzut ekranu, jak ja (przed momentem) widzę inne Twoje zdjęcia, więc chyba jednak ten problem dotyczy również Ciebie:

Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20119
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: ! NOWY HOSTING - razem wybieramy.

Post »

Przykro mi. :(
Wydawało mi się że jak ja widzę zdjęcia to wszyscy je widzą. :roll:

Cóż, w takim razie z prawdziwą ciekawością śledzę wątek i będę podglądał co mam wybrać na dalszą tutaj działalność.
Mam nadzieję że coś mądrzejsi ode mnie wymyślą. :wink:
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7560
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ! NOWY HOSTING - razem wybieramy.

Post »

Niektórym może działać Fotosik jeśli mają mało zdjęć w wątku do wyświetlenia
Jak doczytałem wyświetlanie bardzo wielu zdjęć naraz (np w jednym wątku, jak ma to miejsce na dużych forach / u nas )
jest traktowane przez "niektóre hostingi" zdjęć jako linkowanie do galerii ze zdjęciami i to blokują.
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7560
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ! NOWY HOSTING - razem wybieramy.

Post »

Jak wgrać zamiast miniatury obraz w większej rozdzielczości:
np:

Obrazek
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7560
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ! NOWY HOSTING - razem wybieramy.

Post »

Obrazek
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7560
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ! NOWY HOSTING - razem wybieramy.

Post »

PROCES
Należy utworzyć konto (za darmo) na www.postimages.org

Wgrać do swojego konta, można grupować katalogami ! zdjęcia które następnie chcemy umieścić na forum
Wchodzimy w dane zdjęcie i klikamy na ikonkę na prawo do kopiowania kodu z linijki drugiej od dołu tak jak na powyższym zdjęciu
Wklejamy do okienka gdzie będziemy pisać post , powyższy kawałek kodu ze zdjęciem

Działa bardzo ładnie, nie wiem czy można wiele hurtem modułów kopiować, może ktoś ma większe doświadczenie z tym hostingiem, to proszę niech się podzieli z nami.
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7560
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ! NOWY HOSTING - razem wybieramy.

Post »

Na razie nie mam lepszego rozwiązania, jeśli macie Państwo wygodniejsze hostingi zdjęć, jestem otwarty
Ale widzę mały ruch w tym temacie, stąd wnioskuję że problem jest znikomy...

Resizing zdjęć z kodu który udostępniają i osadziliśmy na forum nie działa
Program po prostu osadza miniatury co nie jest w sumie takie złe, więc jeśli potrzeba większych zdjęć np 800x600 należy korzystać z procedury , którą wyżej opisałem. :idea: ;:4
Miłego dnia!
Admin.
malopolanin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 758
Od: 7 mar 2018, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: ! NOWY HOSTING - razem wybieramy.

Post »

Mały ruch w temacie wynika z nieświadomości wielu osób, które wkleiły zdjęcia. We własnych wątkach widzą swoje zdjęcia, ale nie mają pojęcia o tym, że inni, którzy nie zaglądali do tych wątków, a trafią na nie, nie zobaczą zdjęć
pisze:Wydawało mi się że jak ja widzę zdjęcia to wszyscy je widzą.
.

Zastanawiam się nad małym eksperymentem, który mógłby potwierdzić, czy problem leży po stronie hostingu zdjęć czy hostingu FO. W wątku, w którym jest bardzo dużo zdjęć dodać post/posty ze zdjęciami np. z Postimage. Wyczyścić ciasteczka, wyłączyć i ponownie włączyć przeglądarkę i sprawdzić, które zdjęcia są wyświetlane. Jeżeli brak będzie zdjęć z Fotosika, a będą z Postimage, sprawa jasna. Jeżeli brak będzie zdjęć z obydwu hostingów, problemu trzeba szukać na serwerze i skryptach FO.
ODPOWIEDZ

Wróć do „REGULAMINY, ogłoszenia, konkursy, FAQ”