Witam całą brać (i siostry) ogrodniczą [TU WITAMY SIĘ] cz.11

WAŻNE informacje. Bezwzględnie przeczytaj przed rozpoczęciem korzystania z FORUM !
ODPOWIEDZ
Kamila_BM
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 7 cze 2017, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam całą brać (i siostry) ogrodniczą [TU WITAMY SIĘ] cz.11

Post »

Witam wszystkich serdecznie,

Jestem posiadaczką niewielkiej, ale stale rosnącej kolekcji roślin doniczkowych, które wzbudzają mój zachwyt od strony nietypowego kształu liści czy formy. Do tego w sezonie letnim, dochodzi rozkwiecenie dwóch moich balkonów - co też staram się czynić. Od niedawna stałam się także właścicielem ogródka działkowego. Uznałam, że to najwyższy czas na zgłebienie tematów z zakresu roślin doniczkowych, a także ogrodowych.

Pozdrawiam serdecznie:)
Kamila
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Witam całą brać (i siostry) ogrodniczą [TU WITAMY SIĘ] cz.11

Post »

Witam serdecznie Nowych Forumowiczów.
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam całą brać (i siostry) ogrodniczą [TU WITAMY SIĘ] cz.11

Post »

Dobry wieczór, nareszcie znalazłam wątek powitalny.

Lada dzień stanę się posiadaczką wymarzonego kawałeczka ziemi, będzie to ogródek działkowy.
Dziś pierwszy raz go zobaczyłam, co spowodowało mój dramatyczny wpis w wątku o chorobach jabłoni. :(

Na forum jestem od kilku dni i chłonę co się da, jestem pod wrażeniem ilości forumowiczów, ilości wątków, dopiero uczę się tu poruszać.
Chętnie założyłabym własny wątek, żeby dzielić się radościami i troskami z moich pierwszych doświadczeń z działką, a będzie czym się dzielić.
Bardzo liczę na pomoc i porady doświadczonych działkowiczów a także hodowców roślin (z tego już miałam przyjemność skorzystać).

Ciesze się, że trafiłam na forum, żałuję, że tak późno, ileż roślinnych istnień udałoby się uratować, gdybym wcześniej wiedziała to, czego dowiedziałam się tu w zaledwie kilka dni!

Tak więc witam się ze Wszystkimi Forumowiczami, miło mi bardzo dołączyć do zacnego grona i pozdrawiam serdecznie! :)
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Ineska
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 12 cze 2017, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam całą brać (i siostry) ogrodniczą [TU WITAMY SIĘ] cz.11

Post »

Witam Wszystkich serdecznie :D :wit
Po kilku miesiącach podczytywania forum postanowiłam wyjść wreszcie z ukrycia.
Jestem pod ogromnym wrażeniem nie tylko wiedzy, ale i życzliwej i miłej atmosfery jaka tu panuje.
Od miesiąca jestem posiadaczką działki, którą dobrze określa wyrażenie "małpi gaj". Liczę, że uda mi się okiełznać to miejsce i przywrócić je do jakiej takiej cywilizacji :wink:
Pozdrawiam i do miłego przeczytania :)
Ada Es
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 cze 2017, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam całą brać (i siostry) ogrodniczą [TU WITAMY SIĘ] cz.11

Post »

Witam i dziękuję za możliwość przebywania w tak zacnym gronie. :)
Pozdrawiam. Ada
wieczniezielona
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 cze 2017, o 22:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Witam serdecznie!

Post »

Witam Wszystkich! ;:7
Od dawna moją miłością są rośliny jednak dopiero dziś zdecydowałam się na założenie konta tutaj. :D
Mam nadzieję, że zostanę tu na dłużej i będę mogła uzyskać lub udzielić potrzebnej pomocy :).
Pozdrawiam,
wieczniezielona
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"
Cyceron - rzymski pisarz, polityk, filozof
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21680
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Witam całą brać (i siostry) ogrodniczą [TU WITAMY SIĘ] cz.11

Post »

Witamy Was serdecznie Kochani Forumkowie ;:196 :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Agusssiia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 6 lip 2017, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam całą brać (i siostry) ogrodniczą [TU WITAMY SIĘ] cz.11

Post »

Witam jestem nową na forum. Chciałabym wszystkich serdecznie pozdrowić i podziękować za rady i pomoc ;:4
gazela
100p
100p
Posty: 127
Od: 29 maja 2008, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.małopolskie

Re: Witam całą brać (i siostry) ogrodniczą [TU WITAMY SIĘ] cz.11

Post »

Witam wszystkich Ogrodników i Ogrodniczki. Forum czytam już od kilku lat i skorzystałam w praktyce z wielu cennych rad jakie tu znalazłam. Dzięki Wam moje rośliny są ładniejsze i zdrowsze a ogród wciąż się zmienia:)
Pozdrawiam. Małgorzata.
Pozdrawiam, Małgorzata
Aatena
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 4 lip 2017, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlasie w mazowieckim

Re: Witam całą brać (i siostry) ogrodniczą [TU WITAMY SIĘ] cz.11

Post »

Dzień dobry
Spędziłam wiele godzin na czytaniu różnych wątków, zanim się zarejestrowałam.
Nie mam doświadczenia, ale od dwóch miesięcy mam działkę ROD i tam będę się eksperymentować (już zaczęłam) i wypróbowywać to, czego dowiem się na Forum.
Pozdrawiam
Aneta
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Witam całą brać (i siostry) ogrodniczą [TU WITAMY SIĘ] cz.11

Post »

Witamy Wszystkich :wit
Zapraszamy do aktywnego brania udziału w życiu FO :D
Awatar użytkownika
WujStefan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 16 lip 2017, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Witam całą brać (i siostry) ogrodniczą [TU WITAMY SIĘ] cz.11

Post »

Witajcie,
Trafiłem tu przeszukując internet w poszukiwaniu informacji na temat starych odmian drzewek owocowych. Ale od początku ...
W maju nabyłem zapuszczony, od lat nieużywany ogródek działkowy z nasadzeniami. Co było miłym i ładnym widokiem w maju (masa kwitnących drzewek), na chwilę obecną okazało się lekką lipą ;)
Niestety drzewa, które tak ładnie wyglądały w maju, obecnie to 3 nigdy chyba nie przycinane jabłonie, z których 2 zrzucają owoce (zwykle robaczywe), jedna nie ma wcale owoców, 3 grusze które chyba obmarzły, bo też nie mają owoców (podobno bardzo smaczne, późno dojrzewające), i jedna wiśnia z 3 owocami która wyrosła wysoka, smukła (chyba ścięto czubek i poszły 2 odrosty pionowo w górę, raczej do likwidacji). Do tego potężny krzak aronii (ma masę owoców) i kilka krzaków porzeczki czerwonej (bardzo dużo owoców, choć poprzerastana dziką maliną), parę krzaków czarnej porzeczki i agrestu posadzonych pod samą siatką i zagłuszonych przez winorośl rosnącą na tej siatce i inne chwasty oraz krzaczek pigwowca. Do tego dochodzi inna winorośl chyba też nie przycinana, porastająca rozsypującą się altanę, która też będzie do likwidacji (altana, choć nie wiem co wtedy zrobię z winoroślą, która ma główny konar o grubości męskiej ręki). Do tego jakieś dzikie siewki krzewów, dzikie róże, jakiś iglak. Trawa miejscami przerośnięta mchem, co wskazywać może że działka w tych miejscach jest lekko podmokła. I to chyba tyle ... nawet nie wiem jakie mam odmiany drzewek ;)
Powoli zaczynam to wszystko ogarniać, zbierać plony i szukam informacji co zrobić z tymi drzewkami - nie chciałbym ich wycinać bez spróbowania smaku owoców (choć marzy mi się kilka innych drzewek). Ale trudno spróbować czegoś co spada nie dojrzewając.
Założyłem tu konto licząc że może poznam kogoś z Gliwic albo okolicy, kogoś kto podpowie (wskaże) co i jak można ciąć, jak zawalczyć z chorobami czy robactwem. Ja jestem zupełnie zielony i nie chciałbym skrzywdzić tych starych drzewek. A jeśli nie, to może jakaś pomocna duszyczka podpowie coś na forum ... pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21680
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Witam całą brać (i siostry) ogrodniczą [TU WITAMY SIĘ] cz.11

Post »

Witamy na naszym forum i zapraszamy najpilniej tutaj, do sekcji Drzewa i krzewy owocowe. :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „REGULAMINY, ogłoszenia, konkursy, FAQ”